Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Puchar Polski w Amatorskich Skokach Narciarskich
Autor Wiadomość
 irvin1 
Regularnie Skaczący

Informacje
Rekord życiowy: 18m
Moje Skocznie: Niecew k-15.
Wysłany: 23 Luty 2013, 00:01   

Zgadza się z vibe1808. Optymalnie było by organizować lwią część zawodów na południu, a jedne zawody raz w Łodzi, a za rok w Lublinie. Dziwi mnie trochę że nie bardzo dostrzegam tutaj ludzi z Dolnego Śląska. Macie tam także świetne warunki, nawet tej zimy bywałem w okolicach Jeleniej Góry.

Co do Pucharu Polski, to jego inicjatywa zrodziła się na południu i to tutaj warunki do jego organizacji wydają się najlepsze. Puchar Świata też ( po za Japonią) odbywa się w 90% w Europie, a jednak nikt tego Pucharem Europy nie nazywa. Generalnie nie ma się co spierać o nazwę. Jeżeli o mnie chodzi, to możemy nazwać ten cykl zawodów nawet Pucharem Świata amatorów i kto nam zabroni?

Najpierw stwórzmy zarząd, a więc kto i za co jest odpowiedzialny i po prostu zacznijmy działać. Później będziemy decydować o całej reszcie.

Toni 
Doświadczony Skoczek

Informacje
Rekord życiowy: 10m - 17.02.2013r.
Moje Skocznie: Skocznia K5 HS8
Wysłany: 23 Luty 2013, 11:41   

irvin1 napisał/a:
Optymalnie było by organizować lwią część zawodów na południu

irvin1 napisał/a:
Co do Pucharu Polski, to jego inicjatywa zrodziła się na południu i to tutaj warunki do jego organizacji wydają się najlepsze.

Rozumiem i jak najbardziej się z tym zgadzam. Na południu są świetne i najlepsze warunki do skakania, to tam powinna odbywać się większość konkursów.
Chodzi mi jednak tylko o to, żeby z biegiem czasu nie ograniczać się tylko do tych zawodów, lecz starać się urozmaicać Puchar Polski o inne konkursy. Rozszerzać ten promień rozgrywania zawodów, dołączać skocznie z innych województw (Tak jak choćby Irvin wspomniał - na Dolnym Śląsku), żeby szanse do zaprezentowania się mieli wszyscy.
Bo faktycznie na turniej przyjechać może każdy, ale nie każdy jest w stanie. Zawody będą odbywać się w weekendy i nie wszyscy ludzie z innych rejonów niż Południe będą w stanie się na takie zawody co tydzień czy dwa wybierać. To oczywiste. Warto jednak dążyć do tego, żeby z biegiem czasu zacząć organizować te zawody na obszarze całego kraju, żeby dać szanse innym na pojawienie się choćby raz czy dwa w sezonie.

Choć na razie chyba jednak trzeba zamknąć ten temat i skupić się na organizacji turniejów na przygotowanych do tego skoczniach. Jednak jak mówię - z biegiem czasu, jak Puchar Polski będzie się rozwijał, warto spróbować zorganizować turnieje również gdzie indziej.
Ale nie to jest teraz najważniejsze. Fajnie byłoby gdyby taką inicjatywę udało się w ogóle gdziekolwiek zorganizować. Na pewno otworzyłoby to zupełnie nowy rozdział w historii amatorskich skoków narciarskich. Coraz więcej ludzi zaczęłoby skakać. Trzymam za Was kciuki! Powodzenia!
--------------------
"Dla mnie najważniejsze jest to, aby zachować spokój w każdej sytuacji. W skokach narciarskich więcej sukcesów osiągają Ci, którzy zaciskają żeby, biorą sprawy w swoje ręce i nie narzekają na niekorzystne warunki atmosferyczne. "
~Lukas Müller

Mati 
Doświadczony Skoczek

Informacje
Rekord życiowy: 8m (Zalesie-schanze 2012)
Moje Skocznie: Zalesie-schanze K-6 HS-8
Wysłany: 23 Luty 2013, 12:13   

Toni ma racje odnośnie organizowania konkursów w całej Polsce. Jeżeli chodzi o Mazury to rozmawiałem ze skoczkiem z okolic Mrągowa. Powiedział, że piszą projekt dotyczący budowy skoczni K-15 - coś w stylu krokiewki. Z tego co się dowiedziałem to szanse powodzenia tego projektu wynoszą 70 %. Jeżeli zostanie rozpatrzony on pozytywnie to będzie to skocznia z igielitem i będzie można skakać na niej w zjazdówkach. Mają oni sponsorów więc szansa, że się uda jest duża. Można by było zorganizować wtedy Mistrzostwa Polski Północnej ;). Co Wy na to ?

irvin1 
Regularnie Skaczący

Informacje
Rekord życiowy: 18m
Moje Skocznie: Niecew k-15.
Wysłany: 23 Luty 2013, 21:08   

Toni i Mati zgadzam się z wami! Wiem że to trudno będzie ogarnąć na całą Polskę, bo amatorzy nie mają dotacji na wyjazdy, ale ja też marzę o tym, by np pojechać do was na Mazury z naszymi chłopcami! TO by było coś :) póki co zalążek takiego Pucharu niech wystartuje na Południu, a z czasem będziemy sie rozwijać. Wierzę w to gorąco!

Rajmek 
Moderator
Zapraszam na YouTube

Informacje
Rekord życiowy: 17m
Moje Skocznie: K9 HS12
Wysłany: 23 Luty 2013, 22:05   

Moim zdaniem wstępny kalendarz wyglądałby tak,że na początku i na końcu sezonu zawody rozgrywane będą na podhalu gdzie zima jest najwcześniej i najdłużej.
Zaczniemy w Cichem,lub Chochołowie,następnie przerwa z powodu świąt,sylwestra itp.
W styczniu zawody w Niecwi i mistrzostwa w Skawicy.Potem loty na Sieniawskiej Planicy.W lutym skoki w Siarach i finał w Sieniawie na "Sieniawa Tournee" W sumie 6 konkursów i dwa mistrzostwa.

Grudzień 2013

*Zawody indywidualne* Ciche K18
*Zawody indywidualne* Chochołów K20

Styczeń 2014

*Zawody indywidualne*Niecew K15
*Mistrzostwa amatorów*Skawica K20
*Zawody indywidualne*Sieniawa K20

Luty 2014
*Mistrzostwa amatorów*Łódź K15
*Zawody indywidualne*Siary K15
*Zawody indywidualne*Sieniawa Tournee (K9,K11,K13,K15)
--------------------
Rekord życiowy : 17m(Niecew 17.02.13r)

http://www.youtube.com/user/Rajmek98 <----

Zasubskrybuj kanał :)
Ostatnio zmieniony przez Rajmek 24 Luty 2013, 08:13, w całości zmieniany 6 razy  

Dziczu 
Doświadczony Skoczek

Informacje
Rekord życiowy: 21,5 m
Moje Skocznie: K5 ,K7 ,K8 ,K9 ,K10 ,K11 ,K12 ,K13 ,K15 ,K20
Wysłany: 23 Luty 2013, 22:17   

tylko że druga połowa lutego to troche ryzykowny termin na Sieniawską Planice :-| Sieniawska Planica tak ale raczej w styczniu , wtedy śnieg gwarantowany , a czemu w kalendarzu nie ma miesiąca marzec ? Sieniawa i zakończenie w marcu na zawodach "Sieniawa Turnee" K9 , K11, K13 , K15 w jeden dzień wszystkie 4 skocznie , wygrywa zawodnik który ma najwięcej metrów po 8 skokach
--------------------
Rekord życiowy - 21,5 m ( Sieniawska Planica 2011 r )

Rajmek 
Moderator
Zapraszam na YouTube

Informacje
Wysłany: 23 Luty 2013, 22:23   

Edytowałem ;)
Coraz bardziej wydaje mi się ,że ten pomysł może być zrealizowany :D
--------------------

Toni 
Doświadczony Skoczek

Informacje
Wysłany: 23 Luty 2013, 22:23   

Może by jeszcze Łódź do tego dodać i skocznię w Obłazach? O ile się zgodzą właściciele.
--------------------
"Dla mnie najważniejsze jest to, aby zachować spokój w każdej sytuacji. W skokach narciarskich więcej sukcesów osiągają Ci, którzy zaciskają żeby, biorą sprawy w swoje ręce i nie narzekają na niekorzystne warunki atmosferyczne. "
~Lukas Müller

Rajmek 
Moderator
Zapraszam na YouTube

Informacje
Wysłany: 23 Luty 2013, 22:26   

Właśnie :D Dzięki za przypomnienie Toni ,całkowicie zapomniałem o Łodzi:D
Uzupełniam :P
--------------------

Dziczu 
Doświadczony Skoczek

Informacje
Rekord życiowy: 21,5 m
Moje Skocznie: K5 ,K7 ,K8 ,K9 ,K10 ,K11 ,K12 ,K13 ,K15 ,K20
Wysłany: 23 Luty 2013, 22:28   

Ja sie wybieram do Łodzi za rok :)

Cytat:
Coraz bardziej wydaje mi się ,że ten pomysł może być zrealizowany

ten pomysł już w tym sezonie jest częściowo realizowany , Ja staram się cały czas gdzieś jeździć , byłem juz w Niecwi i Cichem , we czwartek jedziemy na Zakopane , zostaje mi tylko Chohołów do zaliczenia w tym roku z moich planów
--------------------
Rekord życiowy - 21,5 m ( Sieniawska Planica 2011 r )

5pasta5 
Forumowy Spamer
Doświadczony skoczek

Informacje
Rekord życiowy: około 13 m
Moje Skocznie: K10 x2
Wysłany: 24 Luty 2013, 08:06   

Ja bym jeszcze planu rozgrywek nie robil bo moze sie np w lecie pojawic jakas ladna skocznia. Najprawdopodobniej ja bede w wakacje budowal skocznie K15 i inni tez moga cos wymislic
Te decyje najlepiej podjac we Wrzesniu

Toni 
Doświadczony Skoczek

Informacje
Wysłany: 24 Luty 2013, 09:42   

Teraz już lepiej wszystko ustalić i zapisać skocznie, które za rok będą w tym kalendarzu na 99%.
A jak powstaną jeszcze jakieś ciekawe obiekty, to je się będzie powoli dodawało. Bo te skocznie, które na razie są, to według mnie podstawa i nieodłączna część ;).
--------------------
~Lukas Müller

Rajmek 
Moderator
Zapraszam na YouTube

Informacje
Wysłany: 24 Luty 2013, 09:48   

5pasta5 napisał/a:
Ja bym jeszcze planu rozgrywek nie robil bo moze sie np w lecie pojawic jakas ladna skocznia. Najprawdopodobniej ja bede w wakacje budowal skocznie K15 i inni tez moga cos wymislic
Te decyje najlepiej podjac we Wrzesniu

Napisałem ,że to jest WSTĘPNY kalendarz.
--------------------

kamilnycz7 
Początkujący Skoczek

Informacje
Wysłany: 24 Luty 2013, 10:19   

ale można jeszcze dodać zawody drużynowe każda miejscowość miała by swoją drużynę oczywiście z jednej miejscowości może być więcej drużyn

Zeus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Luty 2013, 13:48   

Drużynówka też mogła by być
Fajnie było by też w końcu za rok Olimpiada zrobić amatorską olimpiade np:
Jakaś mała skocznia powiedzmy K5-K8
Jakaś duża skocznia K10-K15
Ale na razie skupmy się na podstawowych rzeczach
Może zróbmy temat gdzie każdy może zgłosić swoją kandydature napisać jakie ma możliwości co może zrobić
Później robimy ankiete
Nie róbmy wszystkiego od dupy strony za przeproszeniem

Odpowiedz do tematu Strona 5 z 7 
Zasady Postowania Opcje