Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50630 Library:50549 in /profiles/a/as/asn/asn/asn.cba.pl/forum.asn.cba.pl/db/mysql4.php on line 48
Amatorskie Skoki Narciarskie - Puchar Polski w Amatorskich Skokach Narciarskich
This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Puchar Polski w Amatorskich Skokach Narciarskich
Autor Wiadomość
 vibe1808 
Początkujący Skoczek

Informacje
Rekord życiowy: 22m
Wysłany: 18 Luty 2013, 13:32   Puchar Polski w Amatorskich Skokach Narciarskich

Witajcie!

Po moich drugich zawodach w życiu aż chce się więcej i więcej. Zawodowy Puchar Świata w skokach relacjonowany w TV, zawody od czasu do czasu na Waszych wspaniałych obiektach i DSJ 4 niestety nie wystarczają, ażeby zaspokoić apetyt amatorskiego skoczka (przynajmniej tak jest w moim przypadku).

Przemierzając kolejne kilometry i biorąc udział w ostatnich zawodach w Niecwi wpadłem na pewien pomysł, być może trochę abstrakcyjny i trudny do zrealizowania, natomiast na pewno możliwy w swej realizacji. Tak jak w temacie, myślę, że fantastyczną sprawą byłoby zorganizowanie takiego mini Pucharu Polski na zasadach Pucharu Świata. Zawody mogłyby odbywać się co tydzień lub dwa, jak tylko przyjdzie zima i na ile pozwolą warunki. Tu, na forum, można byłoby stworzyć temat z Generalną Klasyfikacją Pucharu Polski. Ostatnio biernie obserwuję forum i z tego co widzę amatorskich obiektów nie brakuje :). Wybrałoby się względnie najlepsze skocznie (ja na razie testowałem tylko dwie - Skawica i Niecew, moim zdaniem nadawałyby się w 100%). Sieniawska Planica cieszy się dużym zainteresowaniem w sieci i nie tylko. W Lublinie powstaje kolejna skocznia (podejrzewam, że większość z Was słyszała o Maksymilianie Furtaku, jeśli nie, to odsyłam Was na stronę www.krokiewka.pl). My również najprawdopodobniej otworzymy obiekt w Katowicach w przyszłą Zimę. Nie chodzi tu o wielką rywalizację i gigantyczne nagrody, tylko o zabawę, spełnianie marzeń, szlifowanie swoich umiejętności, poczucie udziału w zawodach.
Na pewno zrealizowanie takiej inicjatywy jeszcze bardziej poszerzyłoby zainteresowanie tą dyscypliną.

Dajcie znać co o tym myślicie i czy Waszym zdaniem w ogóle udałoby się coś takiego zrobić.

ADMIN 
Administrator
Mateusz

Informacje
Rekord życiowy: 7.5 m
Moje Skocznie: Winniczka K-? (w budowie)
Wysłany: 18 Luty 2013, 13:52   

Był już taki pomysł, ale nic z niego nie wyszło. Także nie wiem jak to tym razem się potoczy
Chciałbym aby takie coś wypaliło

matpal 
Doświadczony Skoczek

Informacje
Rekord życiowy: 26m
Moje Skocznie: Skocznia w Cichem
Wysłany: 18 Luty 2013, 17:41   

U nas tez jest swietna skocznia :) Pomysl napwno do zrealizowania, tyle mamy skoczni amatorskich w polsce , Niecew pokazal ze mozna. Ja jestem ZA :)

Dziczu 
Doświadczony Skoczek

Informacje
Rekord życiowy: 21,5 m
Moje Skocznie: K5 ,K7 ,K8 ,K9 ,K10 ,K11 ,K12 ,K13 ,K15 ,K20
Wysłany: 18 Luty 2013, 17:48   

matpal uda się , tak jak my godali , za rok jeździmy na wszystkie turnieje
--------------------
Rekord życiowy - 21,5 m ( Sieniawska Planica 2011 r )

Patryk07 
Regularnie Skaczący

Informacje
Wysłany: 18 Luty 2013, 17:51   

No wiadomo takie coś byłoby super, tylko właśnie problemem byłoby aby była stała grupa, która pojawiała by się regularnie na takich zawodach. Jeśli ten warunek udało by się spełnić to takie puchar mógłby się spokojnie rozgrywać.
--------------------

Rekord życiowy - 25 m

Dziczu 
Doświadczony Skoczek

Informacje
Wysłany: 18 Luty 2013, 17:59   

jak tylko matpal bedzie jeździł to Ja zawsze bede jeździł z nim , problemu nie ma , i tak w niedziele nie ma co robić więc czemu zawodnicy by mieli nie dać rady przyjeżdżać na turnieje ?
--------------------

Patryk07 
Regularnie Skaczący

Informacje
Wysłany: 18 Luty 2013, 18:38   

Jak się ma samochód to jest wszystko spoko, a tak to czasem na prawdę ciężko jest się gdzieś dostać autobusami/pociągami, aczkolwiek wszystko jest do załatwienia.
--------------------

Rekord życiowy - 25 m

matpal 
Doświadczony Skoczek

Informacje
Rekord życiowy: 26m
Wysłany: 18 Luty 2013, 18:42   

Za rok musimy spróbować pierwsze konkursy mogły by sie odbyć Cichem lub Sieniawie bo u nas na podhalu juz od grudnia mozna skakac

vibe1808 
Początkujący Skoczek

Informacje
Rekord życiowy: 22m
Wysłany: 18 Luty 2013, 19:59   

No pewnie, tu też nie chodzi o to, żeby skakać co tydzień. Co 2,3 tygodnie robić zawody i np Mistrzostwa Polski w Skawicy (Coś jako alternatywa dla mistrzostw świata), które nie podlegałyby generalnej klasyfikacji. Ale symbol by istniał, to też jest ważne. Myślę, że w sezonie spokojnie dałoby się zorganizować z 10,11 tego typu konkursów. A jeśli chodzi o transporty, to zawsze można się jakoś poumawiać z tymi co mają auta. Wiecie, jakieś miejsca, gdzie można by się spotkać i kogoś zabrać. Ja w miarę możliwości mogę się zaoferować. Mam dosyć dużą furę, więc zawsze ze 3 osoby ze sprzętem mogę wziąć (Bo na pewno będę jeździł z jednym kolegą). Albo chociaż sam sprzęt, jeśli bym jechał z większą ilością osób, żeby odciążyć kogoś w autobusie bądź pociągu. Kurde ludzie, przecież kochamy ten sport, a wiadomo, że jak się bardzo chce, to da się osiągnąć wiele. I wszyscy Wy, którzy zbudowaliście skocznie i w dodatku zorganizowaliście na nich zawody, jesteście na to najlepszymi przykładami.

krzychu3007 
Regularnie Skaczący

Informacje
Rekord życiowy: 22.5m
Wysłany: 18 Luty 2013, 20:10   

Jestem za :) oczywiście tak jak matpal powiedział skocznia w Cichem jest przygotowana na teką imprezę :) i z chęcią moglibyśmy zainaugurować Puchar Świata amatorów !
--------------------

kalel_ck 
Zainteresowany Skokami

Informacje
Rekord życiowy: 31m
Wysłany: 18 Luty 2013, 20:16   

Dukla Franków również zaprasza wszystkich kochających skoki narciarskie :)
(Niecew a Dukle dzieli ok 75km)

Dziczu 
Doświadczony Skoczek

Informacje
Wysłany: 18 Luty 2013, 21:29   

Cytat:
Jestem za :) oczywiście tak jak matpal powiedział skocznia w Cichem jest przygotowana na teką imprezę :) i z chęcią moglibyśmy zainaugurować Puchar Świata amatorów
krzychu ale chyba nie na tej skoczni co się właściciel dopierdala o smerecki ;-) hehe
--------------------

krzychu3007 
Regularnie Skaczący

Informacje
Rekord życiowy: 22.5m
Wysłany: 18 Luty 2013, 21:48   

Smerecki dawno szlak trafił :D hehe więc można skakać :)
--------------------

ADMIN 
Administrator
Mateusz

Informacje
Rekord życiowy: 7.5 m
Moje Skocznie: Winniczka K-? (w budowie)
Wysłany: 18 Luty 2013, 21:58   

A wiec tak, razem z zarządem forum planujemy w przyszłym sezonie rozegrać mistrzostwa polski amatorów na skoczni wybranej w losowaniu. Skocznie które będzie można zgłaszać będą musiały mieć jakieś oficjalne zawody. Środki z reklam forum zostaną przeznaczone na organizację zawodów + ewentualna dotacja z mojej strony i pozostałych. Dodatkowo pozyskanie sponsorów oraz zwrócenie na zainteresowanie się zawodami przez media. Takie mam plany, miejmy nadzieję że się uda.
To jest mój oficjalny głos w tej sprawie, czy się podoba ?

Dziczu 
Doświadczony Skoczek

Informacje
Wysłany: 18 Luty 2013, 22:09   

podoba sie :)
--------------------

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 7 
Zasady Postowania Opcje