Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50630 Library:50549 in /profiles/a/as/asn/asn/asn.cba.pl/forum.asn.cba.pl/db/mysql4.php on line 48
Amatorskie Skoki Narciarskie - Rozpoczęcie treningów w wieku 20 lat
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Rozpoczęcie treningów w wieku 20 lat
Autor Wiadomość
 Lukkey 
Zainteresowany Skokami

Informacje
Wysłany: 21 Luty 2015, 23:31   Rozpoczęcie treningów w wieku 20 lat

Cześć wszystkim!
Trafiłem na to forum przypadkiem podczas szukania informacji na temat rozpoczęcia trenowania skoków narciarskich. Chciałbym pokrótce opisać swoją historię i zapytać Was o kilka rzeczy.

Skokami narciarskimi interesuję się od małego, niestety z racji mojego miejsca zamieszkania w województwie kujawsko-pomorskim nigdy nie miałem możliwości trenowania nad czym od małego do teraz ubolewam. Gdy byłem mały marzyłem o zbudowaniu własnej skoczni i skakaniu na niej co niestety też było raczej niemożliwe, ponieważ mieszkam w samym centrum dużego miasta. W obecnej chwili mam 20 lat i jestem na etapie rozglądania się za studiami, ponieważ kończę technikum i lada dzień matura. Kilka dni temu przyszedł mi do głowy pomysł, że mógłbym wybrać sobie studia na dolnym śląsku np. w Krakowie skąd jak już wiadomo w góry jest kawałek. Przeprowadzka do Krakowa prawdopodobnie pozwoliłaby mi na rozpoczęcie przygody ze skokami narciarskimi, ale tu pojawia się pytanie czy w jakimkolwiek klubie można zacząć trenowanie skoków narciarskich w wieku 20 lat? Jak wszyscy wiemy większość zaczyna raczej w wieku dziecięcym a nie będąc już dorosłym. Każdy kto chociaż trochę interesuje się skokami wie również, że zaczynając w tym wieku nie osiągnie się żadnych większych sukcesów i trenowania byłoby raczej spełnieniem swoich marzeń niż chęcią zdobycia jakiś tytułów. Może znajdzie się tu ktoś kto ma rodzinę/znajomych, którzy obracają się w kręgach skoków narciarskich i wiedzą mniej więcej jak to wygląda? Myślałem również o napisaniu e-maila bezpośrednio do klubów np. w Zakopanym żeby dowiedzieć się u źródła co o tym myślą. Jesteście w stanie w jakikolwiek sposób mi pomóc i chociaż w niewielkim stopniu rozjaśnić temat? Jak wiadomo gdy ma się 20 lat pojawia się więcej możliwości chociażby w kwestii podjęcia pracy czy dojazdów samochodem na treningi. Dodam jeszcze, że mam odłożonych sporo oszczędności i podstawowy sprzęt na sam początek treningów nie byłby problemem. Od dziecka uprawiam różne sporty (piłka nożna, siłownia, muay thai) i nie jestem chłopakiem, który ledwo co odszedł od komputera i sobie coś wymyśla, sport w moim życiu był praktycznie od dziecka. Umiem też jeździć na nartach, kilka lat temu podczas zimowego obozu gdy pierwszy raz założyłem narty instruktor stwierdził, że jestem "w nartach urodzony" bo po prostu założyłem i zacząłem jeździć jakbym robił to od dawna. Myślę, że tyle wystarczy aby po krótce rozjaśnić Wam temat. Pewnie każdy kto to przeczyta będzie nieźle zdziwiony, że istnieją jeszcze ludzie, którzy dla spełnienia swoich marzeń są w stanie o 180 stopni obrócić swoje życie i przeprowadzić się prawie na 2 koniec Polski. Czekam na jakiś odzew z Waszej strony, codziennie będę sprawdzał temat czy nie pojawiły się jakieś nowe posty.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników,
Krzysiek

Patryk07 
Regularnie Skaczący

Informacje
Wysłany: 22 Luty 2015, 10:00   

Tak na początek to Kraków jest w województwie małopolskim :P Odpowiadając na Twoją wiadomość, to nawet z Krakowa daleko jest do klubów czy na skocznie, około 100 km najbliżej (chociaż może znajdzie się coś bliżej, ale to byś musiał dobrze poszukać), a biorąc pod uwagę fakt, że treningi są pewnie kilka razy w tygodniu to byłoby ciężko. Sam dojazd w obie strony to około 4. godziny, do tego czas na trening. Koszty już pomijam. Nie wiem też jak u Ciebie z wagą. Jeśli jednak z tym byś sobie poradził, to myślę, że mógłbyś poskakać tak dla siebie. Są też przecież zawodnicy, którzy nie łapią się do kadr i trenują.

Dobrze Cię rozumiem, ponieważ sam kiedyś marzyłem żeby być skoczkiem narciarskim. Jak Małysz zaczął wszystkich lat miałem 6-7 lat, więc wiek na zaczęcie był dobry i chęci ogromne, ale miałem problem taki jak Ty. Mimo że mieszkam w górach, z jakieś 8 km od granicy ze Słowacją, to i tak najbliższa skocznia około 100km ode mnie. Także życzę powodzenia, ale mimo wszystko dobrze się zastanów czy warto. Jak Cię tak skoki pociągają to może skoki spadochronowe? Chociaż to już trochę większy wydatek...
--------------------

Rekord życiowy - 25 m

SkiJumper 
Profesor Skoków Narciarskich
Doświadczony Skoczek

Informacje
Rekord życiowy: 20,5m Skawica
Moje Skocznie: Okocim "K-9" "Zalesie"
Wysłany: 23 Luty 2015, 22:48   

Witaj, cieszę się że dołączyłeś do naszego forum. A wracając do odpowiedzi na twoje pytania.

Raczej nie masz szans aby dostać się do klubu i zacząć trenować normalnie w sekcji skoków narciarskich, w takich klubach dzieciaki startują od podstawówki, najpóźniej początek gimnazjum ( pewnie 1-2 klasa).
Ale nie oznacza to że nie możesz spróbować skakać na nartach dla siebie, znam jednego chłopaka który zaczął trenować skoki w wieku ~ 16 lat i został "półprofesjonalnym" skoczkiem http://www.skijumping.pl/news.php?pokaz_news=13615
Dużo mógłbyś się dowiedzieć o rozpoczęciu przygody ze skokami od Skoczków z Łodzi http://www.skoczkowiezlodzi.pl/ Facebook będzie przydatny.

Jeśli chodzi o skocznie i miejsca do treningów wg mnie. lepsza baza wypadowa, więcej obiektów (Wisła, Szczyrk, Goleszów, Gilowice, Bystra k. Bielsko- B.) znajduje się w woj. Śląskim czyli region od Katowic (klub AZS AWF Katowice reprezentują skoczkowie narciarscy), ale to wszystko południowa polska więc nie jest bardzo daleko.

Próbowałem skoków na profesjonalnych nartach i przyzwyczaić się do tak lekkiego i trudnego w jeździe zestawu na początku może być trudne, najgorsze są początki.

Nie zaszkodzi napisać do klubów, sam jestem ciekaw ich odpowiedzi.
Powodzenia w spełnianiu marzeń :-D

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje