Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50630 Library:50549 in /profiles/a/as/asn/asn/asn.cba.pl/forum.asn.cba.pl/db/mysql4.php on line 48
Amatorskie Skoki Narciarskie - Co wybrać?
This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Co wybrać?
Autor Wiadomość
 OskarHer 
Zainteresowany Skokami

Informacje
  Wysłany: 8 Lipiec 2013, 16:52   Co wybrać?

Otóż ja nie mam absolutnie warunków do wykonania skoczni. Mam bardzo stromą, lecz krótką górkę, a 7 m za spadem są krzaki i rów.:

A druga górka. Długa i bardzo mało stroma. Proszę o jakieś porady, bo nie wiem czy kupować sprzęt na zimę.:

[ Dodano: 8 Lipiec 2013, 17:06 ]
P.S. Parę lat temu z ciekawości czy da się zjechać próbowałem na sankach i nic z tego :/.

Patryk07 
Regularnie Skaczący

Informacje
Wysłany: 8 Lipiec 2013, 17:30   

Ta druga "górka" to odpada. Tam nie poskaczesz, chyba żebyś zrobił jakąś konstrukcję.
Co do pierwszego obrazka skocznie zawsze możesz zrobić trochę przed spadem, żeby była bula. A ten rów jest duży? Bo 7 metrów do niej to nie wiele, aczkolwiek jak nie będziesz osiągał dużych prędkości to powinieneś przed nią wyhamować lub wykręcić.
--------------------

Rekord życiowy - 25 m

OskarHer 
Zainteresowany Skokami

Informacje
Wysłany: 8 Lipiec 2013, 17:45   

Rów ma 0,75m głębokości i 1,5m szerokości. Ale w moim mieście gdzie dawniej mieszkałem jest długa ( około 30m ) i ma kąt nachylenia około 20*-30*. Tylko, że na dole jest ulica. Dużo dzieci i budowa by się nie opłaciło, bo musiałbym zapewne odnawiać próg i niezbyt często bym tam skakał. Dzięki za odpowiedz.

[ Dodano: 8 Lipiec 2013, 19:06 ]
Przed chwilą zbadałem teren. Otóż górka 1 minimalnie jest bardziej stromy niż w moim rysunku. Jeszcze mam jedno miejsce gdzie góra jest minimalnie mniej stroma od skoczni 2, ale jest o 2m dłuższa oraz nie ma żadnych rowów, a nawet około 12-15m od niej jest mały spad o długości 20m :D. Jednak mam warunki.

SkiJumper 
Profesor Skoków Narciarskich
Doświadczony Skoczek

Informacje
Rekord życiowy: 20,5m Skawica
Moje Skocznie: Okocim "K-9" "Zalesie"
Wysłany: 14 Lipiec 2013, 23:56   

Górka nr.1: Musiałbyś przekopywać ziemię, bo spad wydaje się zbyt ostry (chyba że w rzeczywistości jest inaczej) 7 metrów lądowiska to za mało, ale krzaki można wyciąć, a w miejscu rowu położyć paletę, bądź inną konstrukcje aby można było go przejechać na spokojnie.

Na górce nr.2 nie widzę możliwości budowy jakiejkolwiek skoczni bez skorzystania z koparki.

Dziczu 
Doświadczony Skoczek

Informacje
Rekord życiowy: 21,5 m
Moje Skocznie: K5 ,K7 ,K8 ,K9 ,K10 ,K11 ,K12 ,K13 ,K15 ,K20
Wysłany: 3 Wrzesień 2013, 14:58   

na płaskiej górce tez można skakać - http://www.youtube.com/watch?v=RiXJIZlyVPc
--------------------
Rekord życiowy - 21,5 m ( Sieniawska Planica 2011 r )

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje