VII Mistrzostwa Amatorów w Skokach Narciarskich Skawica 2015

Moje Skocznie: Okocim "K-9" "Zalesie"
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 111
Skąd: Okocim
Wysłany: 30 Marzec 2015, 23:11   VII Mistrzostwa Amatorów w Skokach Narciarskich Skawica 2015

VII MISTRZOSTWA AMATORÓW POLSKI POŁUDNIOWEJ W SKOKACH NARCIARSKICH SKAWICA 2015
Kolejne już siódme mistrzostwa amatorów w skokach narciarskich południowej polski odbyły się jak zwykle w Skawicy na skoczni K-20. W niedzielę 8 Lutego do konkursu w czterech kategoriach stanęło 27 skoczków. W przeddzień zawodów organizatorzy dołożyli wielu starań aby mimo niewielkiej ilości śniegu zawody odbyły się planowo. Niedziela przywitała skoczków i kibiców intensywnymi opadami śniegu i porywistym wiatrem, który prawie uniemożliwił rozegranie zawodów.

W kategorii szkoły gimnazjalne zgłoszonych zostało dziewięciu skoczków. Zwyciężył Szymon Stryczula z miejscowości Ciche, drugie miejsce zajął Sebastian Kozina reprezentant gospodarzy, a trzeci był Daniel Pena z Białki.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne pierwsze i trzecie miejsce przypadło reprezentantom gospodarzy kolejno Tomaszowi Pacyga i Bartłomiejowi Pacyga, środkowe miejsce podium zajął reprezentant Cichego Mateusz Palenica. W tej kategorii skakało 11 zawodników.
W kategorii Open skakali skoczkowie na profesjonalnych nartach. Pierwsze miejsce zajął Norbert Harsche który w tym dniu skakał najdalej ze wszystkich zawodników (23,5 oraz 24 metry). Drugi był Bartłomiej Marczak, a trzeci Tomasz Wipczak obydwaj z Łodzi.
Czterech zawodników wystartowało w kategorii Seniorzy do 25 lat. Zwyciężył Tomasz Pilarczyk przed Pawłem Matusikiem i Michałem Pacyga.

Słowa uznania należą się głównym organizatorom imprezy, radzie sołeckiej ze Skawicy. Każdy zawodnik mógł liczyć na gorącą herbatę i kiełbaskę. Pierwsi trzej skoczkowie w każdej kategorii zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami oraz cennymi nagrodami rzeczowymi, nagrody były przyznawane aż do szóstego miejsca włącznie.
Imprezie towarzyszyły też inne atrakcje: Zjazd na byle czym, możliwość darmowej przejażdżki na skuterze śnieżnym lub quadzie.